HDR fotogāfija
Lai arī esmu par minimāli apstrādātu fotogrāfiju un vienīgā pēcapstrāde, ko parasti veicu ar datora palīdzību, ir kontrasta, ekspozīcijas, baltā balansa un citu tamlīdzīgu parametru pieregulēšanu, tomēr nolēmu pamēģināt arī HDR. Patiesībā iedvesmojos no cīnītāja eksperimenta un izdomāju, kāpēc nepamēģināt arī man.
HDR foto pamatā tiek kombinēts no vairākām (parasti 3) fotogrāfijām, kuras ir ar dažādu ekspozīcijas laiku vai diafragmas atvērumu. Viena no tām būs pārgaismota, bet viena nepietiekoši eksponēta. Tās kombinējot kopā var iegūt attēlu, kurš viss ir vienlīdz labi eksponēts un patiesībā rada nedaudz sirreāla attēla efektu.
Digitālajām spoguļkamerām ir arī tāda laba īpašība, ka iespējams nofotografēt trīs kadrus ar dažādu ekspozīciju, kas nozīmē, ka HDR bildi iespējams izveidot pat ar kustīgiem objektiem.
Trīs attēli, kas tika izmantoti, lai iegūtu rezultātu:
Rezultāts:
Secinājumi:
- HDR ir kaut kas ļoti vienkāršs un iegūstams ar minimālu piepūli
- ar to var padarīt garlaicīgas bildes ļoti interesantas
- ar to var izveidot citu acīm iespaidīgu bildi
- es tomēr arī turpmāk centīšos veidot bildes ar minimālu pēcapstrādi (tātad bez HDR), jo domāju, ka tā varu pilnveidot sevi kā fotogrāfu (līdzīgi kā sākumā ir “jāzūmo” ar kājām nevis objektīvu:)