Kā nomainīt ekrānu Kindle Keyboard un bezmaksas internets?
Pirms pāris gadiem ASV iegādājos lietotu Kindle Keyboard jeb Kindle 3. Lietotu tapēc, ka Amazon to vairs neražoja. Izvēlējos tieši šo modeli, jo tas bija vienīgais, kam Amazon pie pārdošanas tika solījis mūžīgu bezmaksas internetu. Mūžīgs tas ir vēl joprojām, tomēr ar ierobežojumu 50 MB mēnesī. Šādu ierobežojumu Amazon noteica tādēļ, ka bija asprāši, kas pamanījās izmantot Kindle kā dongle un tā piedāvāto internetu filmu lejupielādēšanai. Tā kā jaunās ierīcēs šāda fīča vairs netiek piedāvāta, tad vienīgā iespēja, kā pie tādas tikt, ir nopirkt kādu lietotu Kindle Keyboard.
Kindle Keyboard 3G Whispernet pārklājums
Kā var redzēt pārklājuma kartē, tad Baltijas valstis tajā prominenti izpaliek, tomēr ļoti lielā daļā valstu internets ir pieejams. 50 MB gan nav nekas dižs, tomēr kritiskā brīdī epastu ar to pārbaudīt ir iespējams. Vēl arī jāņem vērā, ka interneta pārlūks uz e-ink ekrāna, turklāt tāda, kurš nav skārienjūtīgs, nav tas ērtākais rīks, tāpēc neko vairāk par epasta pārbaudīšanu arī neplānoju.
Tad, kad pirku savējo, samaksāju par viņu 59$ un skatos, ka vēl šobrīd cenas par strādājošu ierīci turas tādā pašā līmenī. Tiesa aptuveni gadu pēc iegādes tam “beidzās” baterija, tādēļ nācās iegādāties jaunu. Tas izmaksāja 17 EUR un domāju, ka ar jauno pietiks vēl vismaz 5 gadiem. Tad arī pirmo reizi izjaucu savu Kindle. Baterijas nomaiņa gan aprobežojās tikai ar aizmugures vāka noņemšanu (kas nav no tiem vienkāršākajiem darbiem) un divu skrūvīšu atskrūvēšanas.
Tomēr laiks gāja un vēl gadu pēc baterijas nomaiņas Kindle salūza arī ekrāns. Jāatzīst, ka pats vien biju pie tā vainīgs, jo biju to pavirši iemetis mugursomā, kur ekrāna vidū droši vien iespiedās kāds priekšmets ar asu stūri. Ārā to, protams, mest negribēju, bet arī ekrāna iegāde nebija no tām lētākajām. Ebay bija varianti ap 30-35$, kas ir vairāk kā puse no lietotas iekārtas cenas. Apmēram pusgadu marinēju savu Kindle, kamēr atradu lētāku piedāvājumu Aliexpress un iegādājos jaunu ekrānu par aptuveni 22$. Nomainīju to un nu mans Kindle atkal ir kā jauns, gatavs doties kārtējā ceļojumā ar bezmaksas internetu un grāmatu kaudzi tajā. Zemāk arī video, kas verētu palīdzēt līdzīgu likteni piemeklējušos.