I Shouldn't Be Alive


Noskatījos visas trīs pagaidām iznākušās Discovery raidījumu cikla I Shouldn’t Be Alive sezonas. Šis, atšķirībā no, piemēram, Survivor, nav dokumentāls raidījumu cikls, lai arī balstīts uz patiesiem notikumiem. Es pat teiktu, ka tas ir vairāk nekā tikai balstīts uz patiesiem notikumiem, jo tie tiek diezgan precīzi rekonstruēti no patieso varoņu atstāstiem. Viņi arī tiek intervēti raidījuma laikā un darbojas tā aizkadrā, kamēr notikušais tiek uzfilmēts ar aktieru palīdzību.

Katrs raidījums ir veidots par kādu atgadījumu cilvēku dzīvē, kur pēc dabas likumiem un varbūtību teorijām, cilvēkiem visticamāk bija jāaiziet bojā, tomēr viņi izdzīvoja. Raidījuma sākumā vienmēr skatījos, vai aizkadrā intervēto cilvēku skaits saskan ar notikušā piedzīvojušo cilvēku skaitu. Tas savā ziņā bija garants, ka visi cilvēki izdzīvos. Vissmagākā bija pati pirmā sērija, kad gandrīz vai izlēmu pārtraukt šī raidījuma skatīšanos, tomēr saņēmos un noskatījos vēl pāris sērijas, kas mainīja manas domas.

Ja arī cilvēki šajos atgadījumos izdzīvo, viņi ne vienmēr tiek sveikā cauri. Tomēr visvairāk mani pozitīvi pārsteidza fakts, ka, lai arī guvuši neatgriezenisku garīgu un fizisku traumu, viņi ir spējuši saglabāt vai pat uzlabot savu dzīvesprieku un ka šobrīd viņi patiesi spēj novērtēt dzīves vērtību. Piemēram, cilvēks, kurš bija zaudējis kāju no apsaldēšanās kalnos, vēl joprojām turpina nodarboties ar kalnos kāpšanu un ir pat noskrējis maratonu.

Interesants bija arī fakts, ka lielākā daļa lietu, ko viņi darīja, kad iekļuva kādā nelaimē, patiesībā bija kaut kas interesants un aizraujošs, un tikai nepilnīgas sagatavotības vai nelabvēlīgu sakritību rezultātā, viņus piemeklēja kāda liksta. Varbūt izklausās pretrunīgi, bet arī es gribētu darīt lielāko daļu no tā, ko centās paveikt varoņi šajos raidījumos. Varbūt šo raidījumu noskatīšanās liks man pienācīgi sagatavoties un mācīties no viņu kļūdām, bet varbūt saprast, kā izkļūt no šādām situācijām un nenonākt tādās pirmām kārtām.

Pēdējā trešās sezonas sērija tika pārraidīta 2006. gadā, tomēr izskatās, ka nākamā gada janvārī, pēc četru gadu pārtraukuma, raidījums plāno atgriezties. Gaidīšu!

comments powered by Disqus