Jaunais gads


Tā kā milezs vietā uzdeva jautājumu par to, kur palikuši jauni ieraksti, centīšos uz to atbildēt, lai nezaudētu daļu savu pastāvīgo lasītāju. Jaunie ieraksti krājas melnrakstu mapē un gaida, kad viņus kāds pabeigs un nopublicēs. Jāatzīst, ka pēdējā laikā esmu padevies slinkumā un tik tiešām neko jaunu uzrakstījis neesmu. Kopš pēdējā ieraksta pagājis precīzi mēnesis. Saka, ka, tā kā gadu iesāksi, tā arī pavadīsi, bet neesmu māņticīgs un tam neticu. Starp citu, runājot par māņticību, man te visi pazīstamie rumāņi sacēluši haju par to, ka Rumānijā grasās ar nodokli aplikt raganas jeb nākotnes pareģotājus. Tur esot daudz tādu čigāni, kas nodarbojoties ar šo biznesu, dzīvojot milzīgās villās un… nemaksājot nodokļus. Man pazīstamie rumāņi, protams, ir “par” tāda nodokļa ieviešanu. Interesanta tēma, ko apspriest pie pusdienu galda, vismaz kaut kas atšķirīgs no ierastajiem laikapstākļiem, kas zviedriem tik ļoti iet pie sirds. Savukārt, runājot par laikapstākļiem, pēdējo nedēļu Stokholmā ir bijis nedaudz plusos un vairāk nekā puse no sniega nu ir nokususi un trotuārus klāj sniega laikā izkaisītās šķembas. Šorīt atkal nedaudz uzsala, tikai daži grādi zem nulles, līdz ar to perfekti laikapstākļi velobraukšanai, kura te neapstājas ne mirkli.

Biju plānojis, ka ziemas periods man pašam būs mierīgāks un varēšu to vairāk veltīt savam appasaules filmu projektam, tomēr tā gluži nesanāca. Nevajag mani pārprast, neesmu tam atmetis ar roku, vienkārši tas virzīsies uz priekšu nedaudz lēnāk kā ierasts. Gada sākums šoreiz vairāk tika veltīts ceļošanai, precīzāk būtu teikt – ceļošanas plānošanai. Ja līdz šim tika ceļots braukts uz vietām, kur var nokļūt lētāk, tad šogad izdomājām pamainīt šo nostāju un mēģināt doties uz vietām, kur no sirds kārojam pabūt.

No praktiskās puses darījām tā:

Pēc šāda principa arī zinām, ka ceļojumi būs tādi, kādus abi vēlamies nevis otra uzspiesti. Un ar ceļojumu nevajag saprast tikai konkrētu pilsētu/valsti, tas var būt jebkas – “noiet svētceļojumu”, “redzēt polārblāzmu”, “nirt koraļļu jūrā” vai “nobraukt ar velosipēdu konkrētu maršrutu”. Redzēs kas no tā visa sanāks. Jau šobrīd var redzēt, ka ir tādi ceļojumi, kurus visdrīzāk šogad neizdosies īstenot, bet mēs vismaz būsim centušies. Un ir labi apzināties, ka tu centies darīt to, ko tu tik tiešām vēlies, nevis to, kas tev dzīvē iekritis darāms.

Jauns gads – jaunas ieceres!

comments powered by Disqus