Lētais alkometrs


Sestdienā pirms Jāņiem ARTA (Latvijas alkohola ražotāju un tirgotāju apvienība) dalīja bezmaksas alkometrus. Domāju, ka tas bija vairāk tāds kā PR gājiens, lai popularizētu ARTA apvienību. Alkometru dalīšana bija paredzēta no 12:00 līdz 15:00 pie divām lielākajām Maximām. Izlēmu, ka apvienošu lietderīgo ar patīkamo un aizbraukšu uz mazcenas pārtikas veikalu, pie reizes mēģinot tikt pie bezmaksas alkometra. Biju tur 11:45 un mana priekšnojauta mani nepievīla – rinda stiepās jau gar pusi Maximas. Es arī iestājos rindā un visi kopīgi varējām gaidīt, kad pulkstenis nosītis divpadsmito stundu, lai kā īsti latvieši tiktu pie jebkā, ka tikai par velti.

Diemžēl ARTA cilvēki pieļāva vienu liktenīgu kļūdu, tieši 12:00 viņi paziņoja, lai cilvēki nostājas divās rindās. To tikai visiem vajadzēja, lai organizētā un mierīgā rinda satrakotos un visi barā kluptu virsū teltij :) Protams, sākās milzīgas masu nekārtības. Vēl interesantāk bija tas, ka visi kā kārtīgi “latvieši” aizpildīja pa aptuveni 8 anketām, lai iegūtu 8 alkometrus, kompleksu nevienam šajā sakarā nebija. Es kā pieticīgs latvietis paņēmu tikai 2 alkometrus, vienu savām vajadzībām, vienu brālēnam, kurš nedzīvo Rīgā.

Bet tagad nedaudz par pašu alkometru – tas ir pats vienkāršākais kāds vien var būt (tāpēc pārāk neraizējieties, ja netikāt uz šo pasākumu:). Viņš pat neuzrāda konkrētas promiles, tam ir trīs indikatori: zaļš (viss kārtībā), dzeltens (0.2 promiles), sarkans (0.5 un vairāk promiles, braukt nedrīkst).

Alkometrs

Runājot par alkometra praktisko pusi, tas darbojās ļoti dīvaini, tikko pēc alkohola lietošanas tas uzrādīja sarkano signālu praktiski vienmēr (kas ir normāli), bet cilvēkam, kuram pilnīgi noteikti nebija jāsēžas pie stūres, tas tomēr uzrādīja dzelteno signālu. Un, ja akcijas mērķis bija veicināt cilvēkus nesēsties pie stūres dzērumā, tad dalot tik nekvalitatīvus alkometrus, manuprāt tika panākts tieši pretējias – cilvēks nav drošs, vai viņš var sēsties pie stūres, iepūš šajā alkometrā, un, tā kā tas viņam (nekorekti) uzrāda dzelteno signālu, tad viņš brauc ielās, apdraudot citu satiksmes dalībnieku veselību un dzīvību.

comments powered by Disqus