Movie: 9. rota (Russia)


Noskatījos Krievijas un divu citu valstu kopražojuma filmu 9. rota un manā 200 valstu filmu kartē iekrāsojās bezmazvai ceturtdaļa pasaules. Vizuāli šādi ir viegli radīt iespaidu, ka ātri virzies uz priekšu, bet patiesībā visgrūtāk būs atrast filmas tieši no mazajām valstīm, ar ko saskārās arī Kazhe, kad apstādināja savu filmu projektu, kuru nupat atkal ir atdzīvinājis.

Protams, biju redzējis daudz krievu filmas arī vēl pirms šīs, tāpēc varēju mierīgi izvēlēties kādu no tām un iekļaut savā sarakstā, bet tā kā biju iecerējis jau pirms kāda laika noskatīties šo filmu, tad tas bija lielisks iegansts izdarīt to tieši tagad.

Filmas notikumi norisinās Padomju Savienības un Afganistānas kara pēdējos gados. Karš, kurš tika uzsākts 1979. gadā nu ir ildzis jau 9 gadus un filmas varoņi ir no Sibīrijas apgabala savāktie 1988. gada jauniesauktie, kuri pirms došanās uz Afganistānu, tiek trenēti Uzbekistānā. Tur viņu komandieris ir viens no Afganistānas kara pieredzējušajiem karavīriem, kurš pēc viņa vārdiem ir no viņa rotas vienīgais izdzīvojušais. Var redzēt, ka karš uz viņu ir atstājis dziļas traumas un viņš nekad vairs nevarēs atgriezties pie normālas dzīves. To pašu saprot arī jauniesauktie un, runājot par plāniem, ko viņi darīs pēc kara, viens saka, ka dzers, dzers un dzers līdz aizmirsīs visu te notikušo, ja tas maz ir iespējams.

Filma, līdzīgi kā citas filmas par karu, sevī nes vienu vienīgu ziņu un morāli – to, ka karot ir bezjēdzīgi un ka karā nav uzvarētāju.

Lieku filmai 7 no 10.

9. filma no movies from 200 countries.

comments powered by Disqus