Movie: Amores perros (Mexico)


Jāsaka, ka filma bija lieliska no paša sākuma līdz pat beigām, lai gan šī ir vēl tikai pirmā režisora filma. Tā oficiāli tiek tulkota kā Love’s a bitch, bet tiešais tulkojums skanētu kā mīlestība un suņi un filma tik tiešām ļoti lielā mērā ir arī par suņiem. Tiesa tā ir arī par cietsirdīgu izturēšanos pret suņiem un nelegālām suņu cīņām, kas vismaz man padarīja šīs filmas skatīšanos ļoti grūtu. Tomēr suņi tās filmēšanā cietuši nav. Lai arī tā ir meksikāņu filma, filmas sākumā angļu valodā parādās teksts, ka tās veidošanā nav cietuši dzīvnieki, turklāt izpētīju, ka ir izveidota arī filma par šīs filmas veidošanu un tās aizkulisēm, kura saucas The Dogs of Love’s a Bitch.

Filmā ir trīs sižeta līnijas, kuras apvieno kopīga autoavārija. Man vienmēr patikušas filmas, kurās tiek savienoti vairāki stāsti, piemēram, Kventīna Tarantino Pulp Fiction, Four Rooms, pēc Stīvena Kinga grāmatas motīviem uzņemtā Cat’s Eye, arī City of God un 11:14. Tāpat arī šī filma nebija izņēmums, un, lai arī tā nevar izpelnīties oriģinalitāti, izmantojot šo paņēmienu, tā noteikti var izpelnīties atzinību par to, cik veiksmīgi šie sižeti tiek savērpti vienā filmā.

Filmas pirmais stāsts ir par kādu ģimeni, kurā viens brālis ir apsēsts ar sava brāļa sievu, turklāt nevēlas klausīties nevienā citā, kā vien sevī. Tikmēr filmas otrais stāsts ir par kādu modeli un to, kā viņa veido savas attiecības ar tikko no sievas aizvilinātu vīru. Interesanti, ka filmas galvenā doma beigās tiek nogādāta pie skatītāja, izmantojot suņus un parādot, ka cilvēki tādi pat suņi vien ir.

Lieku filmai 10 no 10.

11. filma no movies from 200 countries.

162. filma no My IMDB Top 250.

comments powered by Disqus