Movie: El secreto de sus ojos (Argentina)


Brīdī, kad skatījos filmu El secreto de sus ojos jeb tās angliskajā nosaukumā The Secret in Their Eyes, tā atradās IMDB topa 237. vietā (tagad, kad pabeidzu un publicēju rakstu, jau 216. vietā). Diemžēl man nesanāca nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu (noskatīties filmu no 200 valstu filmu saraksta un IMDB Top 250), jo brīdī, kad fiksēju IMDB Top 250, tā vēl nebija tik augstu uzrāpusies.

Lielu lomu veiksmīgajiem filmas panākumiem un tās augstajam vērtējumam droši vien spēlē fakts, ka tā šogad ieguvusi Oskaru kā labākā ārzemju filma. Bet ne jau vienmēr iegūts Oskars nozīmē to, ka filma ir izcila, jo mums katram ir sava, “nedaudz” atšķirīga gaume. Tomēr nenoliegšu, ka filma man patika un tāpēc izpelnījās diezgan augstu vērtējumu arī no manas puses.

Filmas stāsts ir par kādu pirms daudziem gadiem pastrādātu noziegumu – izvarošanu un slepkavību. Tālajā 1974. gadā, kad norisinājās brutālie notikumi, filmas galvenais varonis Bendžamins, kurš ir arī federālais aģents, nespēja atrast vainīgo. Atgriežoties mūsdienās, kad aģents nu jau ir atvaļinājies, viņš nespēj rast mieru un grib atšķetināt mīklainos notikumus. Patiesībā tas viss sākas ar to, ka viņš vēlas uzrakstīt grāmatu par notikušo, kas arī pamudina viņu censties izprast visu līdz galam.

Ja man būtu jāapraksta filma vienā vārdā, tad es teiktu aizrautība, jo tas ir tas, ko filma vēlas parādīt – ka, lai arī kā mēs sevi varam ārēji izmainīt, mēs nekad nevarēsim izmainīt savu iekšējo būtību un lietas, ar kurām aizraujamies. Nezinu, vai tas atbilst pilnīgai patiesībai, jo, manuprāt, es savas aizrautības spēju mainīt un pat esmu jau to pāris reizes izdarījis, bet nenoliegšu, ka filmā tas parādīts labi un, skatoties filmu, es pat spēju tam noticēt.

Filmā spēlē lieliski aktieri un viņi arī lieliski spēlē, filmai ir interesants sižets, kā arī kāda dziļāka doma, tā ir lieliski uzfilmēta un montēta, tomēr tā pārāk lēkā laikā, aktieriem nenovecojot, ka grūti izšķirt, kas noticis tagad, kas pirms 25 gadiem. Un tie daži aktieri, kas tomēr noveco, dara to ar pielīmētām ūsām un sirmu parūku gandrīz kā Beastie Boys dziesmas Sabotage videoklipā. Kāda spāniete arī izteicās, ka viņa nevarot ciest spāņu valodas latīņamerikānisko akcentu, kas dzirdams filmā, bet to es diemžēl kvalitatīvi nemācēšu novērtēt, jo ne tikai neatšķiru spāņu valodas akcentus, bet biju arī pārāk aizņemts ar subtitru lasīšanu.

Lieku filmai 9 no 10.

31. filma no movies from 200 countries.

comments powered by Disqus