Movie: Mujeres al borde de un ataque de nervios (Spain)


Šī ir pirmā filma, ko noskatījos sava uzdevuma movies from 200 countries ietvaros, ja neskaita jau pievienotās un redzētās filmas pirms uzdevuma sākšanas. Ja labi padomātu, tad droši vien atcerētos arī kādu redzētu spāņu filmu, tomēr šoreiz izvēle krita par labu neredzētai filmai.

Filma Mujeres al borde de un ataque de nervios jeb Sieviete uz nervu sabrukuma robežas ir 1988. gadā Spānijā veidota satīriska komēdija un drāma. Filmas sižets grozās ap sievieti, kuru ir pametis viņas mīļākais. Viņa par visām varītēm cenšas sakontatēties ar viņu un noskaidrot šīs rīcības iemeslus, bet, kā varat iedomāties, tas nebūt nav tik vienkārši, turklāt 1988. gadā komunikāciju iekārtas vēl nebija tik tālu attīstījušās. Bet ne jau tehnika ir tā, kas liedz atklāt cilvēku rīcības motīvus, galvenais iemesls tam ir cilvēku tipiskā rīcība šādās situācijās, kura saasinātā veidā tiek pasniegta visas filmas garumā. Tajā varam sastapties arī ar virkni komēdijai raksturīgām sakritībām, kas ik pa laikam liek skatītājam pasmaidīt, tādā veidā pierādot filmas piederību komēdijas žanram, lai gan patiesā doma varbūt pat ir diezgan nopietna. Interesanti, ka filmā savās jaunības dienās spēlē arī Antonio Banderas. Skatoties filmu, bija grūti pateikt, kurš personāžs ir šis aktieris, tāpēc nācās to izpētīt tikai pēc filmas noskatīšanās.

Filma ir saņēmusi daudz un dažādus apbalvojumus, to varētu savā ziņā pielīdzināt mūsu Limuzīns jāņu nakts krāsā, kuru cilvēki skatās arī pēc divdesmit gadiem un kuras jokus vislabāk saprot cilvēki, kas dzīvojuši tajā laikā un vietā, kad uzņemta filma. Varbūt tas arī ir iemesls, kāpēc šo filmu neliktu “must see” sarakstā, bet novērtētu kā “will enjoy”. Lieku tai 7 no 10.

27. filma no movies from 200 countries.

comments powered by Disqus