Movie: The World's Fastest Indian (New Zealand)


Vai vēlaties noskatīties filmu par omulīgu onku, kurš dedzina kūlu pēc labākajām latviešu tradīcijām, dzīvo garāžā, čurā uz sava citronkoka, lai tas labāk augtu, vāra tēju no ūdens, kurā dzesē svaigi izlietus virzuļus, turklāt vēl mēģina pārspēt pasaules ātruma rekordu? Ja atbilde ir jā, tad šī ir filma tieši priekš jums.

Jāatzīst, ka filmā viss ir Jaunzēlandisks, izņemot galveno aktieri Anthony Hopkins, kurš dzimis un audzis Apvienotajā Karalistē. Jāsaka, ka tas gan nemazina viņa aktierspējas notēlot tīrasiņu kiwi zemes pārstāvi, kurš filmā nepārtraukti smejas par valsti, kurā patiesībā pats ir dzimis. Arī angļu valodas akcents viņam ir atbilstošs, pie kā filmas sākumā nākas diezgan pierast, lai saprastu, ko aktieri īsti saka. Kopumā šī ir viena no sirsnīgākajām filmām, kādu jebkad esmu redzējis, bet ne pārmērīgi salkanā nozīmē, sirsnības ir tieši tik daudz, cik nepieciešams. Es to pat pieskaitītu pie ģimenes filmām, lai gan IMDB saka, ka tā ir drāma, kam nu es galīgi nepiekrītu.

Filmas galvenais varonis, kura sapnis ir uzstādīt pasaules ātruma rekordu ar sauszemes transportlīdzekli, savos 60 gados mēģina piepildīt to un dodas uz sāls tuksnesi ASV, kur katru gadu notiek ātruma rekorda uzstādīšanas mēģinājumi. Vienīgi atšķirībā no pārējiem dalībniekiem ir tā, ka viņa braucamrīks ir vecs, 1920. gadā ražots motocikls Indian (jā, galvenais varonis nav indiānis, kurš mēģina kļūt par pasaulē ātrāko indiāni:), kuru viņš 40 gadu laikā pašrocīgi modificējis, turklāt tas neatbilsts nekādām drošības prasībām. Kā viņam veiksies? To var redzēt filmā. Filma veidota uz patiesiem notikumiem, tāpēc, ja negribas sevi nospoilot, tad iesaku nelasīt nekādu informāciju par to pirms tam, kā arī es to darīju un uzzināju visu tikai filmas beigās.

Filmā viscaur vijas Bērta, tā sauc filmas galveno varoni, interesantā humora izjūta un izpratne par pasauli, kuru viņš veidojis dzīvojot mazā, bet paša vārdiem skaistākajā Jaunzēlandes pilsētā Bonevillē.

Domāju, ka filma neliks jums vilties!

Lieku tai 9 no 10.

123. filma no movies from 200 countries.

comments powered by Disqus